Gmina Kornowac w ogólnopolskich rankingach

Logo Liderzy Samorządowych Inwestycji (link otworzy duże zdjęcie)

 

W ostatnim czasie ukazały się dwa ogólnopolskie rankingi, w których oceniano politykę władz samorządowych oraz kondycję kierowanych przez nich gmin. Jeden opracowany w piśmie samorządowym  „Wspólnota”, a drugi przez czasopismo „Rzeczpospolita”.

Ranking Liderzy Samorządowych Inwestycji ukazuje się w piśmie Wspólnota” od prawie 20 lat. Ranking został opracowany na podstawie całości wydatków majątkowych poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2017-2019).  Miło nam poinformować że Gmina Kornowac znajduje się na 94 pozycji w rankingu wydatków i inwestycji samorządowych w latach 2017/2019 w kategorii gmin wiejskich na terenie kraju. Tym samym jest pierwsza w powiecie raciborskim oraz czwarta w województwie śląskim. Link do zestawienia - https://wspolnota.org.pl/fileadmin/news/2020/Ranking_Nr_20-2020_Inwestycje_JST.pdf

Ranking samorządów „Rzeczpospolitej” ocenia dotychczasowe dokonania i kondycję miast i gmin w wielu obszarach. Tegoroczna, już XVI  edycja rankingu, przypadła na szczególny czas związany z pandemią. Także w tym rankingu nasza gmina okazała się najlepszą spośród gmin wiejskich powiatu raciborskiego, zajmując 101 miejsce spośród wszystkich gmin w Polsce. Link do zestawienia - https://rankingi.rp.pl/rankingsamorzadow/2020 .

Miejsca zajęte przez Gminę Kornowac potwierdzają fakt, że bardzo duża część wydatków gminy jest przekazywana na inwestycje, związane z rozwojem infrastruktury gminnej, ochroną środowiska i powietrza, turystyką czy edukacją.

Opublikowano: 17 listopada 2020 08:12

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 146

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.