Infolinia dla osób niesłyszących ws. koronawirusa

Logo (link otworzy duże zdjęcie)

 

Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Polski Związek Głuchych, przy wsparciu Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, uruchomili wideoinfolinię dla osób niesłyszących, które potrzebują informacji w związku z epidemią COVID-19.

Narzędzie działa przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Dzięki czemu osoby niesłyszące, które z oczywistych przyczyn nie mogą skorzystać z ogólnopolskiej infolinii telefonicznej,  otrzymają dostęp do wsparcia i pomocy na równi z pozostałymi obywatelami.


Infolinia dla osób głuchych

Z tłumaczami będzie można się połączyć za pośrednictwem:

  • komunikatora messenger, bezpośrednio ze strony: fb koronawiruspjm,
  • komunikatora skype, login: Koronawirus-Tłumacz PJM,
  • komunikatora IMO, który umożliwia połączenia na komputerze: nr 609 939 546,
  • aplikacji tłumacz on-line języka migowego.

Osoba niesłysząca będzie mogła zadzwonić na infolinię i uzyskać informacje na temat koronawirusa oraz sposobu postępowania w przypadku podejrzenia, że może być zarażona.

Z infolinii, oprócz osób z wadą słuchu, skorzystają też placówki służby zdrowia i służby ratownictwa medycznego. Takie rozwiązanie ułatwi przeprowadzenie wywiadów lekarskich z pacjentami oraz przyspieszy ewentualną diagnozę i leczenie.

Infolinię obsługuje Polski Związek Głuchych w trybie 24/7, a jej działanie finansuje Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. W akcję zaangażowani są tłumacze Polskiego Języka Migowego z całej Polski, którzy będą pracować w systemie zmianowym na smartphonach lub laptopach z dostępem do Internetu.


Opublikowano: 02 kwietnia 2020 07:23

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 59

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.