Kiermasz świąteczny

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

Kiermasz to przedświąteczna impreza organizowana przez Wójta Gminy Kornowac wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, tym razem w trzecią niedzielę adwentu. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród mieszkańców naszej gminy.

W tegorocznym kiermaszu dania przygotowały Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Kobyli, Pogrzebienia i Rzuchowa, Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Łańc oraz Panie z Stowarzyszenia Prężny Kornowac. Panie przy pięknie ozdobionych stołach oferowały przepyszne pierogi, ryby, rybę po grecku, sałatki śledziowe, kapustę z grzybami, barszcz z uszkami, bigos, paszteciki oraz potrawy z mięsa.  Nie zabrakło także moczki.

Na kiermaszu można było kupić stroiki i wszelkie ozdoby świąteczne przygotowane przez Rady Rodziców z naszych szkół. Oferta była bardzo urozmaicona. Od różnorodnych bombek, ozdób, po gwiazdki, aniołki, kartki świąteczne i stroiki oraz ciasteczka i ciastka.

W świąteczny nastrój wprowadziły wszystkich występy dzieci z naszych szkół i przedszkoli, występ zespołu Łan i Rzuchowianki. Gościem specjalnym był święty Mikołaj.

Przybyłym na kiermasz mieszkańcom świąteczne życzenia złożył wójt gminy Grzegorz Niestrój.

Opublikowano: 19 grudnia 2018 09:55

Kategoria: Aktualności

Kiermasz bozonarodzeniowy 2018

Wyświetleń: 788

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.