Pochód z lampionami oraz pokazy strażackie w Gminie Branka u Opavy

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

28 kwietnia miało miejsce II działanie projektu „Zbliżeni przez granice – zwiększenie intensyfikacji współpracy Gminy Kornowac i Gminy Branka u Opavy” - pochód z lampionami oraz pokazy strażackie w Gminie Branka u Opavy.

W Gminie Branka u Opavy ważną datą jest 26 kwiecień 1945 roku, wtedy miało miejsce wyswobodzenie Gminy spod okupacji niemieckiej. W centrum Branki u Opavy znajdują się dwa pomniki. Pierwszy na pamiątkę poległych w walce, drugi na pamiątkę wyzwolenia. Każdego roku w najbliższą sobotę wspomnienia daty wyzwolenia odbywa się pochód
z lampionami dla uczczenia pamięci ofiar. Pochód zakończył się na boisku gdzie po przemówieniu Wójta Gminy Branka u Opavy – Radima Sneka zostało zapalone ognisko przez komendanta Straży Pożarnej w Brance u Opavy.

Naszą Gminę w uroczystościach reprezentowali Wójt Gminy – Grzegorz Niestrój wraz z pracownikami, Przewodniczący Rady Gminy Kornowac – Eugeniusz Kura z radnym, prezes OSP Rzuchów – Jacek Kuźmiński z strażakami oraz mieszkańcy Gminy Kornowac.

Opublikowano: 30 kwietnia 2018 09:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 331

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.