"Pogrzebanie basa" w Brance u Opavy

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

logo_cz_pl_eu_ers.jpg 


W sobotę (3-02) w gminie Branka u Opavy odbyło się ostatnie działanie projektu ”Z tradycją, kulturą i smakiem” - „Pogrzebanie basa” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska.

Mieszkańcy Gminy Kornowac udali się do swoich czeskich partnerów, aby razem z nimi uczestniczyć w wyjątkowej zabawie ostatkowej kończącej karnawał. Podczas zabawy karnawałowej sala Domu Kultury w Brance wypełniona była po brzegi. Atmosfera życzliwości i radosnego nastroju udzielała się wszystkim. 

Kulminacyjnym punktem całego wydarzenia był obrzęd Pogrzebania basa symbolicznie kończący zabawy karnawałowe.

Na scenie wystąpiła  młodzież z Branki oraz zespół Rzuchowianki, który tradycyjnie już reprezentuje naszą Gminę na wydarzeniach o charakterze regionalnym.

(MŁ)


Opublikowano: 05 lutego 2018 14:51

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 517

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.