Informacja Powiatowego Zarządu Dróg w Raciborzu dot. użytkowania dróg

Logo info (link otworzy duże zdjęcie)

 

Za nieodpowiednie korzystanie z drogi publicznej grozi grzywna!

 

Powiatowy Zarząd Dróg w Raciborzu przypomina o należytym użytkowaniu dróg publicznych m.in. czyszczeniu kół i osprzętu rolniczego przed wyjazdem z pól na drogę publiczną, zapobieganie zanieczyszczenia jezdni ziemią i błotem oraz o odpowiednie zabezpieczenie przewożonego ładunku. Naniesione na powierzchnię drogi zanieczyszczenia (grunt, błoto) stwarzają duże zagrożenie dla innych użytkowników dróg. Przy nawet niewielkich opadach deszczu na drodze powstaje śliska warstwa mazi, co w konsekwencji może doprowadzić do kolizji bądź wypadku.

Art. 45 ust. 1 pkt 9 ustawy Prawo o ruchu drogowym (Dz. U. z 2017 poz. 1260) mówi: „Zabrania się zaśmiecania lub zanieczyszczenia drogi”. Za zanieczyszczenie drogi grozi kara grzywny do 1500 zł.

Opublikowano: 31 października 2017 14:04

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 445

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.