Piknik św. Huberta

 (link otworzy duże zdjęcie)

  

W dniu 14 października o godz. 13.00 z boiska KS Kornowac już po raz trzeci wyruszył korowód jeźdźców i wozów, zwany popularnie Hubertusem. W korowodzie wzięło udział 11 jeźdźców oraz 21 wozów. Korowód podążył polnymi drogami Kornowaca i Pogrzebienia gdzie na uprzednio przygotowanej łące odbyła się gonitwa za lisem.

„Lisem” był jadący wierzchem Mateusz Fiołka. Po kilkunastominutowej gonitwie, lisią kitę złapał Adam Bugdol z Kornowaca, tym samym zostając zwycięzcą Hubertusa w Kornowacu.

Po zmaganiach cały korowód powrócił na boisko w Kornowacu, gdzie wręczono nagrody ufundowane przez organizatora imprezy – Wójta Gminy Kornowac Grzegorza Niestroja. 

Święty Hubert jest patronem myśliwych, leśników i hodowców koni. To z inicjatywy tych ostatnich na czele z Panem Szymonem Kampką z Kornowaca oraz Stowarzyszeniem Prężny Kornowac zorganizowano tę imprezę.

Tegoroczny Piknik Św. Huberta był zorganizowany w ramach realizacji projektu "Tradycje i zwyczaje na pograniczu - w czeskiej Vřesinie i polskim Kornowacu" -  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP “PRZEKRACZAMY GRANICE” w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska.

logo_cz_pl_eu_ers.jpg

 


Opublikowano: 16 października 2017 08:08

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Piknik św. Huberta

Wyświetleń: 1167

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom-jst.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.