Święto Plonów – Rzuchów 2017

 (link otworzy duże zdjęcie)


Gospodarzem tegorocznego Święta Plonów Gminy Kornowac było sołectwo Rzuchów. Święto Plonów rozpoczęło się 10 września mszą w intencji rolników na boisku LKS Strzelec Rzuchów, której przewodniczył ks. Edward Fórmanowski. O godz. 14.00 wyruszył korowód składający się z 52 mobilnych przedstawicieli sołectw Gminy. Starostami byli Dorota i Janusz Wichtowscy, którzy na ręce Wójta Gminy Kornowac - Grzegorza Niestroja przekazali chleb dożynkowy.

W programie artystycznym wystąpił zespół „Rzuchowianki”, kabaret „Masztalscy”, Tomek CORAL, MENELAOS, Mariusz Sobczyk BAND oraz FANTASTIC.

Podczas trwania Święta Plonów została wręczona statuetka dla Ryszarda Kubicy „Złoty Kółkowicz” oraz tytuł „Honorowej Przewodniczącej KGW” – Jadwidze Kabut i Janinie Hałas. Statuetkę i odznaczenia zostały przyznane przez Wojewódzki Związek Rolników, Kółek  i Organizacji Rolniczych.

W konkursie na najładniej przystrojoną posesję na trasie korowodu dożynkowego nagrody otrzymali: Maria i Marek Ploch, Wioleta i Marek Mandera oraz Marian Kubek. Natomiast za najlepiej przystrojony pojazd biorący udział w korowodzie: Natalia Musiolik, Andrzej Krakowczyk i Jarosław Dąbrowski.

Tegoroczne Święto plonów było zorganizowane w ramach projektu "Tradycje i zwyczaje na pograniczu - w czeskiej Vřesinie i polskim Kornowacu" -  współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP “PRZEKRACZAMY GRANICE” w ramach Programu INTERREG V-A Republika Czeska – Polska.

logo_cz_pl_eu_ers.jpg

Szczegółowa fotorelacja wkrótce

Opublikowano: 11 września 2017 09:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Święto plonów - Rzuchów 2017

Wyświetleń: 1135

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.