SALOS Pogrzebień z wizytą w Pradze

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

W dniach 31.08-03.09.2017 dwie grupy chłopców  kategorii młodszej i starszej SALOSU POGRZEBIEŃ uczestniczyły w Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w czeskiej stolicy-Pradze. Do Pragi zostaliśmy zaproszeni juz w maju będąc na Igrzyskach w Sevilli w Hiszpanii. Po pierwszym dniu zmagań piłkarskich w typowo angielskiej aurze nasza drużyna starsza rozegrała mecz z drużyną z Sevilli, nie dała żadnych szans rywalom i zajęła I miejsce. Natomiast młodsza grupa chłopców z rocznika 2007 i młodsi po pierwszym dniu zajęła II miejsce. Drugi dzień rywalizacji przyniósł nieco inne wyniki. Nasza drużyna w finale uległa Prażanom po zaciętym boju 3:2  i tym samym zdobyli srebro. A drużyna naszej przyszłości również w finale przegrała z Pragą-Kobylisy 2:0 i uplasowała się na II miejscu podium.

Jeden z naszych zawodników drużyny starszej Dominik Baron popisał się trzykrotnym hatrickiem i z 12 bramkami został najlepszym strzelcem turnieju. Oprócz walorów czysto sportowo-piłkarskich, mieliśmy okazję poznać piękną i bardzo gościnną Placówkę Salezjańską w Pradze-Kobylisach, a tym samym po raz pierwszy nawiązać kontakt z Salezjanami w Czechach. Uczestniczyliśmy też wraz z naszym opiekunem duchowym ks. Zbigniewem Święch w niedzielnej czesko-polskiej mszy św. w kościele parafialnym, gdzie Czesi przywitali nas gromkimi oklaskami.

Popołudniowy sobotni spacer po mieście z P. Magdą-Polką mieszkającą w Pradze zapewne długo pozostanie w naszej pamięci. Pobyt nasz należy uznać za jak najbardziej udany i owocny. Duże słowa uznania i podziękowania za waleczność i wytrwałość do końca należą się naszym zawodnikom i ich trenerom: Remigiuszowi Puterczak, Krzysztofowi Koczor, ks. Zbigniewowi Święch i rodzicom biorącym udział w naszym wyjeździe Sebastianowi Szpilski i Luckowi Wolny. Dziękujemy również Wójtowi Gminy Kornowac, która ufundowała drobne upominki dla zawodników Salosu i zawodników z Czech.

W turnieju uczestniczyli:

  • grupa młodsza: Wolny Patrick, Duliński Oliwer, Knura Michał, Pojda Bartek, Puterczak Dawid, Szpilski Oliwier, Walach Franciszek, Małczok Szymon, Primus Patryk

  • grupa starsza: Gatnar Jakub, Miczek Rafał, Baron Dominik, Koczor Kamil, Niestrój Mateusz, Bezuch Paweł, Maciaszek Dominik, Sowa Dawid

 

Koczor Krzysztof

Opublikowano: 05 września 2017 12:36

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 618

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.