Upalny dzień w Ogrodzieńcu

 (link otworzy duże zdjęcie)

 

Żar lejący się z nieba nie przeszkadzał grupie uczestników z Gminy Kornowac, którzy wybrali się w środę, 9 sierpnia na kolejną wycieczkę, organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury, aby zobaczyć jedno z piękniejszych miejsc w Polsce, jakim są ruiny zamku w Ogrodzieńcu.
Zwiedzanie zakamarków zamku razem z przewodnikiem było cenną lekcją o minionych dziejach, gdyż jego historia sięga XIV wieku, a zamek był świadkiem wielu wydarzeń historycznych, jak na przykład potop szwedzki. Jest także miejscem ekranizacji seriali i filmów, m.in. "Janosika” czy "Zemsty” Andrzeja Wajdy.
Pobyt na jurze Krakowsko-Częstochowskiej i zamku Ogrodzieniec grupa wzbogaciła o szereg atrakcji nie tylko dla dzieci. Park Rozrywki, Park Doświadczeń Fizycznych, Dom Legend i Strachów oraz Tor Saneczkowy gwarantował wszystkim świetną zabawę. Park Ogrodzieniec to idealna lokalizacja na dzień pełen wrażeń.

 Aleksandra Pytlik

Opublikowano: 11 sierpnia 2017 13:05

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 373

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.