Gminny Kiermasz Potraw i Ozdób Wielkanocnych

Potrawa (link otworzy duże zdjęcie)

 

         7 kwietnia w Domu Kultury w Kobyli odbył się Kiermasz Potraw i Ozdób Wielkanocnych zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Kornowacu pod patronatem Wójta Gminy Kornowac.

Wśród zaproszonych gości byli Wójt Gminy – Grzegorz Niestrój, przewodniczący Rady Gminy Kornowac – Eugeniusz Kura, radni Gminy Kornowac oraz sołtysi.

Swój kunszt kulinarny zaprezentowały koła gospodyń wiejskich i stowarzyszenia z terenu gminy, przygotowując regionalne specjały przyrządzane według tradycyjnych metod oraz nowe potrawy, które stanowią urozmaicenie świątecznego menu. Na stołach znalazły się m.in. pieczona biała kiełbasa, żurek, marynowane skrzydełka, gulasz po bawarsku, karkówka z warzywami, pasztet z dzika w galarecie z buraczkami, marynowane jajka w zalewie octowej z czerwonej cebuli, tort w kształcie zająca, słodkie mazurki.

Uwagę zwracały pięknie udekorowane potrawy i gospodynie ubrane w odświętne stroje ludowe.

Podczas spotkania swoje umiejętności artystyczne zaprezentowały dzieci z Domu Kultury w Rzuchowie oraz „Rzuchowianki”.

 

Opublikowano: 10 kwietnia 2017 08:44

Kategoria: Aktualności

Kiermasz Potraw Wielkanocnych 2017

Wyświetleń: 717

Gmina Kornowac

Realizacja: IDcom-web.pl

logo Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Informacja o dofinansowaniu Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji

Projekt "Budowa serwisu internetowego Gminy Kornowac dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych" współfinansowany przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji w ramach konkursu: Dofinansowanie budowy lub dostosowania stron internetowych podmiotów realizujących zadania publiczne do potrzeb osób niepełnosprawnych.